Опис
Гідролат ягід калини // Viburnum lantana
Натуральний гідролат ягід калини застосовується в косметології як поліфенольний та вітамінний антиоксидант для зміцнення капілярів, освітлення пігметних плям та веснянок. Допомагає проти куперозу, набряклості, що також корисно при варикозі. Як природний антисептик калина працює на шкірі проти висипів та акне. Очищає пори, тонізує шкіру, покращує мікроциркуляцію. Гідролат ягід калини корисний для щоденного вмивання, очищення та догляду за шкірою навколо очей.
Поєднання гідролату калини:
- Для живлення та блиску волосся поєднується з гідролатами шавлії лікарської та розмарину. При себореї – з полином, шавлією, лавром, чередою.
- Внутрішньо: покращує травлення. Поєднується з гідролатами шавлії, ромашки, меліси, м’яти перцевої. Профілактичний прийом внутрішньо: 1-2 ст. на 1л води курсом 21 день.
Ягоди калини у медицині
У народній медицині калина відома з 14 ст. Лікарська, харчова, вітамінозна, медоносна, фарбувальна і декоративна рослина.
У дерматології й косметиці свіжий сік плодів є добрим засобом проти вугрів, висипів та пігментних плям на обличчі
Ягоди використовують як сечогінний і вітамінний засіб, при шлункових і простудних хворобах.
Ягоди калини містять:
- вуглеводи (сахарозу, фруктозу, глюкозу, манозу, галактозу, ксилозу, рамнозу, арабінозу, полісахариди, пектин); органічні кислоти;
- тритерпеноїди (похідні α-амірину та β-амірину, олеанолову і хедерагенову кислоти та їх ацетильні похідні, урсолову кислоту);
- стероїди (β-ситостерин);
- вітаміни С, каротиноїди;
- фенолкарбонові кислоти та їх похідні (хлорогенову, неохлорогенову, похідні n-дигідроксикоричної кислоти); дубильні речовини;
- катехіни;
- флавоноїди (кверцетин, кемпферол, пеонозид);
- антоціани (самбуцин);
- вищі жирні кислоти (міристинову, пальмітинову, стеаринову, олеїнову, лінолеву, ліноленову, арахінову, бегенову, лігноцеринову, церотинову).
Вітаміну С у ягодах калини на 70% більше, ніж у лимоні.
Дуже цінною складовою ягід є глікозид вібурнін. Він відповідає за гіркоту в плодах калини і має кровоспинний, протизапальний і спазмолітичний ефект. А ще вібурнін покращує апетит, роботу травної системи, печінки, жовчовивідних шляхів та шлунково-кишкового тракту, звужує судини та захищає організм від інфекцій.
Експериментально встановлено, що плоди калини мають бактерицидну та фітонцидну дію і проявляють сильно виражений інгібуючий вплив на трихомонади та лямблії. Вони також згубно впливають на черевнотифозну і дизентерійну палички.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.